en iyi dedektif filmleri

en iyi dedektif filmleri

Holmes'den çok daha fazlası: Film tarihinde 13 en iyi dedektif

Espinof'a abone olun

Holmes'den çok daha fazlasını paylaşın: Film tarihinde 13 en iyi dedektif

Gerici edebiyatın büyük kraliçesi Agatha Christie'nin efsanevi romanının yeni bir uyarlaması olan “Doğu Ekspresi'nde Suikast” ın prömiyeri, klasik öykülere hoş bir geri dönüş. polisiye film, ya da kim yaptı? Demek istediğim Birçok şüpheli arasında soruşturulan bir veya birkaç suçun bulunduğu geleneksel polis anlatıları, ve kimin sorumluluğu son bir sırayla ortaya çıkıyorsa (şans varsa) okuyucuyu şaşırtacak.

Bu hikayelerde iki temel unsur vardır: en az bir ceset ve bir dedektif. Bir araştırmacı, hikayedeki diğer karakterlere zekice ve entelektüel açıdan üstün Bu olay, olay yerindeki ipuçlarını arar, sorgular ve arar (çoğu zaman, 'Orient Express'te olduğu gibi, uzayda sınırlıdır). Bu karakterler, profesyonel ya da amatör dedektifler, polis kurgularının büyük kuşaklarından biridir ve onların varlığı, türün edebi kökenlerine kadar uzanır.

Ya da daha da geride. Bazıları, ilk dedektif hikayesinin, Kutsal Melek Susana tarihinde İncil'den daha az bir şey olmadığını söylüyor., Onları bir göl tarafından baştan çıkartan iki eski yeşillikle suçlandı. Çok genç bir peygamber olan Daniel gelmek zorundaydı (yani, Sherlock Holmes'den önce değil, doğrudan Beş'e), onları ayrı ayrı sorgulamak ve onların yanlışlıklarını tespit etmek için öykülerinde tutarsızlıkları bulmak zorundaydı. Ne kartal!

Her halükarda, Auguste Dupin'in Edgar Allan Poe'nin hikayelerine gelmesinden önce, ilk dedektif hikayeleri az çok kanonik olarak kabul edilir. iddia edilen mahkeme davalarını açıklayan on yedinci yüzyılın Çin hikayelerinde 'Bin ve Bir Gece' emperyal bir bağlamda (genellikle doğaüstü unsurlarla) ya da ETA Hoffman'ın “Mademoiselle de Scuderi” gibi batı sınıflarında. Hepsi 1841'de yayınlanan L'Os Crimes de la Rue Morgue 'de Poe'nin etkisi karşısında soluklaşıyor.

C. Auguste Dupin, Edgar Allan Poe'nun yaratılması ve 'altın böceği' gibi dedektif anlatının temel eserlerinin kahramanı, astut araştırmacıların ikonunun temellerini oluşturmaktadır.

İçinde çok daha sonraki dedektiflerin özelliklerine sahip olan Sherlock Holmes'un açık bir örneği olan C. Auguste Dupin'e (aslında “dedektif” kelimesi onun tarafından icat edildi) tanıttı. Esas olarak, bu gizemin aklın inme ve okuyucunun daha önce sahip olduğu unsurlarla çözülmesi gerekiyor.. Hatta o toplum, derin bilgi ve bölümlere davranmaya sosyal beceriksiz felce uğratan o kadar aşırı gözlem becerilerini: türün sonraki önemli kilometre taşı kadar çok müteakip dedektifler özelliklerini belirleyecek zaten kesinlikle Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes oldu "Dava" olmayan her şeyin toplam soyutlanması, malzeme ve çeşitli küçük kötü alışkanlıklar (pipo, eroin) için hor görülüyor.

Bunlar, kavramın mutasyonları olmasına rağmen, modern dedektifin temel aldığı fitillerdir. Örneğin, yirmili ve otuzlu yıllarda (Altın Çağı Dedektif Kurgu) polisiye film Agatha Christie, Dorothy L. Sayers, John Dickson Carr gibi yazarlara teşekkür etti (başka bir dedektif çeşidinin ustası, kapalı odanın gizemleri) veya Ellery Kraliçesi. Ayrıca 20. yüzyılın başında, dedektif kurgu kullanımı tarafından kirlenmişti. küspe, Mike Hammer, Sam Spade veya Philip Marlowe olarak Dashiell Hammett, Raymond Chandler ve Mickey Spillane ve yaratılan gibi ünlü dedektifler: ve bir, tavsiye-kötü, sert ve yeraltı araştırmacı alışık hale geldi.

Hepsi (ve onların varisleri polisiye film Bugün çok moda olan prosedürel kurgular doğru) büyük ekrana bol çeviri vardı. Sinemadaki en ünlü dedektiflerden bazılarını, kendi mitolojisine sahip olan polis dedektiflerini bir kenara bırakarak seçtik. Bazıları edebi eşdeğerlere sahiptir, diğerleri doğrudan selüloit üzerinde doğmuştur, fakat edebi ataları açıktır. Bunlar sinema tarihinin en akıl almaz kanunlarıdır.

Tamam, o bir dedektif değil, ondördüncü yüzyılda nasıl olacak, ama römork diyor ki: "kör inanç dünyasında bir akıl adamı." Bu, kendine saygılı bir dedektifin tanımı olabilir: Sean Connery'nin oynadığı bu keşiş, Adso (Hıristiyan Slater) biçiminde kendi Watson'una bile sahip olabilir ve Gerçeğini keşfetmek için bilimsel düşünceden yana olan diyalogları onu Sherlock Holmes'ün saygın bir öncülü haline getiriyor.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: Umberto Eco'nun romanın alışılmadık şekilde uyarlanması, 'gülün adı', kesinlikle bir polisiye film Geleneksel. Her ne kadar, oyuncu ve postmodern olsa da, kendisini mükemmel bir şekilde gizler: garip durumlarda cesetler, kapalı odaların klasik gizemleri ve varolmayan silahlar.

Lezzetli amatör dedektiflerin evliliği (emeklidir, zengin bir mirasçıdır) vivalavirgen) Dashiel Hammett'in bir romanından gelen ve ilk macerasında birlikte, orijinal romanın ve filmin ince erkeği olan ince adamı arayanlar. Hays öncesi kod zamanıydı, bu yüzden senMuhteşem William Powell ve Myrna Loy, tüm filmlerini gizemli ve gizemli bir şekilde kediler ve kandırmaca olarak geçirirler.

Onları takip edin: 'Sanığın akşam yemeği', 1934'te onları birleştiren film. ve başarı çok büyük oldu ki, bu da birkaç sekeli oluşturdu, başlığında ince adam vardı ama çözülmesi gereken başka durumlar vardı. Birincisi gibi değil, ama hepsinde parlak diyaloglar ve kesinlikle büyüleyici bir hafiflik var.

Belki de en mükemmel klasik siyah film dedektifidir. klasik siyah sinema olmaksızın. Etkileyici '' Chinatown (1974), inanılmaz bir Jack Nicholson oluşur düşmanca, zeki, alaycı bir dedektif ve delme için gerçek bir mıknatıs, Dashiell Hammett'in dedektiflerinden esinlenerek (ki bunlardan Polanski, kendi itirafına göre izleyicinin araştırmacıların her zaman aynı bakış açısına sahip olduğu fikri) kopyaladı. Ve yine de, her şeye rağmen, düşük tutkular ya da para tarafından kirletilmez. Tam bir amca.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: 'Chinatown 've ek olarak,' İki yüz ', bu kez Jack Nicholson tarafından yönetildi ve Robert Towne'nin yeni ve güzel bir senaryosuyla. Üçüncü bir taksit planlandı, ancak 'İki Yüzü'nün korkunç gişe başarısızlığı nedeniyle hiç gelmedi.

Bu noktada dedektiflerin ustası hakkında neler söylenebilir? Tipik özelliklerini çok iyi biliyoruz ki, parodiler ve taklitçiler, tipik bir dedektif kurgusunun hiciv noktasına sahip olan kanonik karakterle karıştırılıyor. Sherlock Holmes, görünüşe rağmen, kullanmak için bir dedektif değil ve Meraklı izleyiciyi, orijinal hikayelere daldırarak birçok topikal uyarlamadan kendisini zehirden arındırmaya davet ediyoruz.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: Kaynakların kalabalık. Lezzetli Miyazaki son dönemde BBC dizi veya çok sayıda versiyon simgesini holmesiano için son darbe olduğu için Robert Downey Jr oynadığı iki süper film, animasyon: belki de yönetmeninin en iyi filmi olan Billy Wilder'ın etkileyici Sherlock Holmes'un özel hayatı.

Büyük Shane Black filmlerini unutulmaz dedektiflerle, belki de modern sinemadaki en iyisi, geleneğin mirasçıları ile doldurdu. kaşarlanmış Hammet ve Spillane, postmodern ama aynı zamanda sevecen. Son izci ' 'Cornelius Hallenbeck Bruce Willis oynadığı "Joe "Joseph yıkılması için Kiss Kiss Bang Bang"in Magic "Gay" Perry van Shrike Val Kilmer. Ama hurma Mart ve Healy, iki tamamlayıcı ve çelişkili dedektifler saf yetmişli bir davaya başladı.

Onları takip edin: 'İki iyi adam', doğru diyalogların mutlak başyapıtı, eşsiz arsa ve antolojinin yorumları Russell Crowe ve Ryan Gosling tarafından, bir porno yıldızının gizemli ölümünü ve bir kızın ortadan kayboluşunu araştırarak. diğer gelgit kan görmek Kötü niyetli ve kontrolsüz bir talihsiz baba, onları çevreleyen gizem bir yuh, son zamanların en iyi dedektif filmlerindeki gibi sağlam.

Bir başka efsanevi olan, bu büyük Raymond Chandler'ın 'sonsuz rüyada' yarattığı bu. Sekiz romanda ortaya çıktı ve Sam Spade'nin saldırgan bir versiyonu olarak çalışıyor: daha inatçı, daha çok boks torbası, ama aynı zamanda daha entelektüel ve şiddete daha az eğilimli. Asla düşük tutkularla fethedilmesine izin vermez. femme ölümcül) ve üç dakika içinde seni yere düşürecek bir şekilde iç.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: Pek çok ve çeşitli enkarnasyonlar (Robert Montgomery'den James Garner'a, Robert Mitchum'dan geçerek), Poirot gibi diğer popüler dedektifler tarafından sunulanlardan daha çeşitlidir. Şüphesiz, öne çıkıyorlar. 'Ebedi rüyanın' Bogartı ve Robert Aman'ın 'A Long Goodbye' filminde yönetilen Elliot Gould'un yarıya indirilmiş versiyonu, 1973'te.

Agatha Christie'nin diğer büyük dedektif yaratımı, Hercules Poirot'la birlikte, bir kuzu derisi olan aslanın sınırını alan bu hoş yaşlı bayan amatör dedektif. Onun nazik görünümü en titiz ceza planını silahsızlaştırabilir, Onun ne dedükleyici armağanları ve cinsel dine masumiyetiyle kamufle edilen keskin dili, ne yardımcı olur.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: Bayan Marple '4:50 treni' veya 'Kırık Ayna' gibi çok dikkat çekici şeyler rağmen, 'Doğu Ekspresinde Cinayet' ya da filmlerde 'Nil üzerinde Ölümü' gibi ikonik yoksundur. Bayan Marple'ı bir şey için hatırlarsak, bu olmak En sevdiğimiz amatör dedektiflerden birinin ilham kaynağı, rakipsiz Jessica Fletcher 'Bir suç yazılmıştır', Ayrıca, elbette, Agatha Christie'nin kendisinde de iyi bir ilham kaynağı oldu. Büyük bayanlar suç!

Ama tabi ki Daphne, Velma, Fred, Shaggy ve Scooby dedektifler! Ve en iyisi! Gizemden sonra gizem gösterdi ki Bir soygunun götürülmesinin suçlandığı eski bir lunaparkın sahibi olduğu zamana değecek bir canavar ya da spektrum yoktur. kimseyi ilgilendirmeyen bir sahil hayalet kasabası.

Onları takip edin: Tabii ki, orijinal 'Scooby-Doo' serisinde ve onun mutasyonlarında, ama Onları yanılmaz James Gunn tarafından yazılan iki uzun metrajlı filmde bulabilirsiniz. Bunlardan ilki, özellikle, inme sırasında çocuk travmalarını yıkamak için bir kötüye var.

Agatha Christie'nin yarattığı efsanevi Belçikalı dedektif, büyük Sherlock Holmes'un rakip olabileceği büyük ekranda bir dizi enkarnasyona sahipti. Kendi Watson-Captain Hastings-plump eşliğinde ve sahibinin İngiltere'deki en iyisi olduğunu düşündüğü bir bıyığa sahip olan Poirot, tüm vakalarını (sık sık egzotik ortamlarda veya İngiliz kraliyetlerinin gerçekleştirdiği gezilerde) çözüyor. zeka ve tümdengelim gücü. Saf halindeki gri maddedir ve Kolombo gibi daha modern dedektiflerin, şüphelilerinin gardını düşürmesi için kişisel cazibesinin kullanımında olduğunu tahmin ediyor.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: 41 orijinal kitap ile, bazıları kendi televizyon ve sayısız oyunlarından bir dizi ekler birkaç kez, on kişiye rub gösterilen filmler, uyarladı. Yeni Kenneth Branagh ve yeni 'Orient Express'teki Cinayeti' ekleyebileceğimiz Albert Finney ve Peter Ustinov'un enkarnasyonlarını vurgulayın.

ayrıca ilham ve Phillip Marlowe için primorcial Dashiell Hammett, başka oluşturma, onun şöhret rağmen, sadece bir roman ( 'Malta Şahini') ve birkaç kısa öykü ortaya çıktı. Klasik dedektiflerden daha karanlık, vakaları çözmek için gerektiğinde yumruk kullanma eğilimi, entelektüel meydan okumada zevk alan bir Sherlock Holmes'den uzaklaşır.. Maça haksızlıkları çözmek istiyor. her neyse.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: Humphrey Bogart'ın “The Maltese Falcon” daki Spade (1941 yılında, romanın uyarlandığı ikinci kez), sadece Hammett dedektifinin imajını sonsuza dek değil, aynı zamanda tüm siyah film dedektiflerinin imajını işaretledi. aksanı, karakterin karanlık kısmına, orijinalinden daha hızlı, kuru ve alaycı bir şeye koy.

, Bayanlara karşı konulmaz son derece kurnaz ve insanlık ile aklı iyi kalpli bir travmatik geçmişe, ile, alkollü: tarz siyah serinin tüm tropes daha topikal şarj Bu sevimli klasik Amerikan dedektif. Rakipsiz Bob Hoskins'e eşsiz bir varlık verdi ve dedektif tonunu en büyük foliklerin ortasında tutabildi.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: 'Roger Rabbit'i kim aldattı?', Şimdiye kadar çekilen karikatürlerin ve gerçek aktörlerin en mükemmel karışımı, ve bu sadece teknik bir portent değil, aynı zamanda klasik Hollywood'un ve anlatı yaylarının (dedektifler arasında) asla tükenmeyen bir öyküsüdür.

'Ace Ventura, Hayvan Dedektifi' neredeyse aynı anda bir 'maske' formları ve 'Salak ile Avanak' 1994'te Jim Carrey Eksantrik içinde şöhrete mancınık film hayvanlara adamış ve daha zeki polis Kredisine bile yabancı bir onur verdi: polisiye film doksanlı yılların ortasında az ya da çok saf bir halde.

Aşağıdaki ipucunu takip edin: 'Ace Ventura, evcil dedektif' ve 'Ace Ventura: Operasyon Afrika', aşırı komedi sevenler için sadece iki hazine değil. Gizemli komediler mükemmel çalışır ve bu meraklı ruhu polisiye film Eski moda, çizgi filmden video oyunlarına, karakterin diğer enkarnasyonlarında korunmuştur.

Bill Pullman'ın oynadığı dünyadaki en iyi dedektif, Sherlock Holmes'un (daha) nörotik versiyonudur: Tamamen misanthrope, büyük bir ego ile, hatta kendi Watson, hikayelerinden biri en ünlü Holmes, 'A skandal ile ortak çok şey var bir şantaj ilgili soruşturma başlatan kiminle Steve Arlo (Ben Stiller) sahiptir Bohemia '

Aşağıdaki ipucunu takip edin: 'Sıfır etkisi' (1998), ekranda Daryl Zero'nun tek macerasıydı ve mizah köşesi ve kahramanlar arasındaki kimyası sayesinde doksanların kült mükemmeliyetinin dedektif filmlerinden biridir.. 2002 yılında Alan Cumming'in oynadığı bir televizyon dizisinden bahsedildi, ancak bu, meyvelere gelmedi.

Holmes'den çok daha fazlasını paylaşın: Film tarihinde 13 en iyi dedektif

Beynini mükemmel şekilde kullanan 10 Dedektif film

Eğer biraz dinlenmek istiyorum ama Eğer ilginç bir hikaye zevk yanında, sağduyu, sizin fikir ve hafızayı işe koymak aynı zamanda, en iyi seçenek bir film dedektif izlemen.

Genail.guru Seni eğlendiren ve düşünmeni sağlayan 10 filmi seçti. Yapman gereken ilk şey parmak izlerini almak.

Melek Kalp, 1987

İlk dakikalardan gelen ve sizi sonuna kadar yakalayan mistik ve dedektif bir film. Işık ve gölgenin, saksafon müziği ve diğer elementlerin oyun ışık diğer ürpertici gizemler gelmek sırasında eksik borçlu için arama tarih boyunca mevcuttur.

Leonard Shelby karısının katilini arar, ancak her şey karmaşıklaşır çünkü kafa travması kısa süreli belleğinin bozulmasına neden olur; Cinayet gününe kadar her şeyi hatırlar; Ve daha sonra sadece 15 dakika boyunca olanları hatırlayabiliyor, bu yüzden küçük bir bilgiyi bile kurtarabilmek ve soruşturmaya devam edebilmesi için her türlü şeyi yapması gerekiyor.

Kirli bir vicdanı olan on kişi, kimsenin ve iki hizmetçinin olmadığı bir adaya geldi. Yemek masasında siyah porselen figürleri var; Her yatak odasında "kreş kafiye" bir kopyası On Küçük çerçeveli Yerlileri ve "On Küçük Kızılderililer asılı akşam duvara gitti yoktur; biri boğularak ve nueve..etc idi. "One misafir şarkının mektubu ve Zencilerin rakamları kayboluyor teker teker göre ölüyor teker. Katil çok farkında olmalıdır kim anlamak için detaylar

Tüm tarihin en iyi 20 sinema filmi

Sinema siniri olarak da bilinen en iyi 20 sinema filmi, Hobby Consolas'a varır. Dedektiflerin, polislerin ve suçluların en iyi filmlerini, gördüğünüz siyah film türünün tarihinin büyük mücevherlerini keşfediyoruz.

sinema noir (ya da siyah sinema) sinemanın büyük türlerinden biridir. Ve geçen yüzyılın 40'ında ihtişamlılık dönemini yaşadı ve şimdi bir tür düşük saat yaşıyor, hala daha cazibe ve aynı zamanda endüstrinin en sembolik olan film türlerinden biridir. Bu nedenle, bugün özelimiz, tam olarak Tarihin en iyi 20 filmi gerçek zamansız yerlerinden polis ve dedektif filmleri. Bir sonraki galeriyle onları keyifle izleyebilirsiniz:

Görmeniz gereken en iyi siyah filmler (20)

Görmeniz gereken en iyi siyah filmler (1/)

Malta Şahini (1941)

 • Ebedi Rüya (1946)

 • Üçüncü adam (1949)

 • Tanrıların Alacakaranlığı (1950)

 • Ölümlü öpücük (1955)

 • Mükemmel Holdup (1956)

 • Kötülük için susuzluk (1958)

 • Bıçak Taşıyıcı (1982)

 • Kolay kan (1984)

 • Mavi Kadife (1986)

 • Çiçekler arasında ölüm (1990)

 • Pulp Fiction (1994)

 • Habitüel şüpheliler (1995)

 • Los Angeles Gizli (1997)

 • Saf mengene (2014)

 • Sıralamasında gördüğünüz gibi en iyi siyah sinema, 40'lı yıllarda beşinci yılında dedektif filmleriyle başladık. Humphrey Bogart, 60'lar ve 70'lerden geçtik, 80'lerin ve 90'ların bazı klasik oyunlarının tadını çıkardık ve daha sonra bu yüzyılda çok temsili filmlerle yola çıktık. Neo-noir. Bizi de veren bir alt tür dedektif ve suç filmlerinin en iyisi ve bu birçok sinemaseverlerin anısına yakıldı.

  Öte yandan şunu unutmayın tüm siyah türler siyah beyaz sinema ile eş anlamlı değildir, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Buhranını takip eden yıllarda bu kuvvete alışması gerekmiyor. Aslında, noir noir bugün büyük sinematografik referanslar olan melez filmleri doğurmuştur. Bu davalardan bazıları, bu arada, yukarıda biraz okuyabileceğiniz listeye yansıtdınız.

  Ancak, bu tarzın diğer raporlarıyla bir süredir önerdiğimiz gibi, bize katkıda bulunmak isterseniz En iyi filmlerin seçimi noir veya film noir, Yorumunuzu biraz aşağıda girerek yapabilirsiniz. Muhtemelen, bu listede yer alan polisler ve suçlularla dolu bu türden bazı temel klasikleri unutmuş olabiliriz, belki de bu listede bulunmayı hakediyor, bize yardım et!

  2017'nin en iyi yeni dedektif filmleri 2018 (Netflix ve Sinema Listesi)

  2018'de yeni dedektif filmler

  2017'de en iyi dedektif filmler

  LAUNCH DATE: 22/11/2017

  LAUNCH DATE: 22/11/2017

  Netflix veya DVD'deki En İyi Dedektif Filmler

  LAUNCH DATE: 2014/03/10

  LAUNCH DATE: 2013/09/20

  LAUNCH DATE: 13/09/2012

  LAUNCH DATE: 2015/01/09

  LAUNCH DATE: 2014/09/19

  Скачать 10 En İyi Özel Dedektif MP3 Film

  (в настоящее время выполняется загрузка ..)

  Танцы в моей кровати MEME Mp3

  Enfeksiyon II Yasası Ben Cadılar Bayramı 2017 EAS Senaryo Mp3

  KAVABANGA DEPO KOLIBRI УБЕЙ Arseny Troshin Prod Mp3

  Verdi Messa Da Requiem Mp3

  Лидия Русланова И кто его знает Mp3

  Enya Mp3 Olabilir

  Brian Crain Küçük Balerin Mp3

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Dotan Hungry Yako Remix Mp3

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Знаю я есть края Mp3

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Yetenek Ben Değilim Sen Final Fantasy VII Mp3

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Skillet It S Not Me It Şarkı Sözleri

  Skillet It S Not Me It S You HD Şarkı Sözleri Übersetzung Mp3

  Skillet Bu Bana Değil S Şarkı Sözleri HD Mp3

  Песня которая должна быть в каждой машине Mp3

  İki Mamarrachos Calma Mp3

  Последние добавленные MP3 песни

  En Yeni Uzbaki Song Sevinch Muminova Mp3

  ганселло и атри Mp3

  Dinka Hotel Summerville Orijinal Mix Mp3

  Sadece Sen GIOVANNI MARRADI Mp3

  Ses Epik Yüksek Aşk Hikayesi Feat IU 에픽 하이 연애 소설 Feat 아이유 Mp3

  Анонс сериала Свои трейлер Mp3

  Shakira Feat Wyclef Jean Kalçalar Don T Lie Remix Mp3

  В этихтэ краях Mp3

  Gradur La Mala Ft Soprano Mp3 Klip

  Tuwnmadim Safari Mera Mp3

  Don T Durdur Feat Jacoby Shaddix Mp3

  валерий петлюра Mp3

  Шамиль Ханакаев Новая песня 2018 Mp3

  Леди баг и Супер кот Она вернётся Mp3

  Stress Meda Mp3

  Mozart Flüt Konçertosu No 1 G K 313 3 Rondo Tempo Di Minuetto Mp3

  Sandy Belle Mp3

  Soğuk Charix Bas Mp3 Boosted

  B Gu Ms 14 Giriş Ghent Altarpiece Mp3

  Вот почему без ероса жизнь мне не мила 3 ​​серия Mp3'leri

  На нашем сайте вы можете прослушать и скачать музыкальные композиции в mp3 бесплатно. Наша поисковая система найдет любую песню. Слушайте и качайте музыку в хорошем качестве. Не забывайте поделиться ссылкой с друзьями!

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
  Loading...
 • Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  − 1 = 8

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  map