bir oyun kuralları

bir oyun kuralları

Oyunun amacı, tüm kartlarınızı olabildiğince çabuk kurtulmaktır. Eldeki kartların tükendiği ilk oyuncu turun galibi.

Oyunun başlangıcında, dağıtıcı her oyuncuya yedi kart verir, kalanları masanın ortasına koyar ve görünür hale getirmek için ilk kartı verir. Bu mektup başlangıç ​​noktası olacak.

Buna karşılık, her oyuncu, bayi hakkı ile başlayan yığının üstünde aynı renk, sayı veya semboldür masaya bir kart yerleştirmeniz gerekir. Bazı kartların herhangi bir zamanda çalınması ayrıcalığına sahipken, diğerleri belirli bir etkiye sahiptir (aşağıya bakınız).

Bir oyuncu kartlarından herhangi birini oynayamazsa, o güverteden bir tane çizmelidir. Yeni çalınan kart çalınabilirse, onu oynayarak iptal edebilirsiniz, aksi halde sıranız sona erer ve bir sonraki oyuncuya geçer.

Bir oyuncu tek bir karta sahip olduğunda, diğer oyuncuları “¡uno! ". Bunu söylemeyi unutursanız ve başka bir oyuncu sizi uyarır ve size bildirirse, dört ceza kartı çizmelisiniz.

Yukarıda söylediğimiz gibi, bazı harflerin özel bir anlamı vardır. Bazıları, herhangi bir zamanda kullanılabilir, diğerleri ise, oynatılırken belirli bir eylemi tetikler.

Bir oyuncu bu kartı çalarsa, sıradaki sıradaki atlama atlanır ve sıradaki sonraki oyuncuya geçer. Sadece iki oyuncu varsa, kartı oynatan oyuncu hemen tekrar oynayabilir.

Bir oyuncu bu kartı oynadığında, oyunun anlamı tersine çevrilir. Şimdiye kadar saat yönünde çalıyorsanız, bir ters veya geri dönüş kartı tekrar çalınana kadar saat yönünün tersine oynayacaksınız. Sadece iki oyuncu varsa, kartı oynatan oyuncu hemen tekrar oynayabilir.

Bir +2 kartı oynatırken, bir sonraki oyuncu, oynamadan önce iki kart çizmelidir.

Bu kart herhangi bir zamanda çalınabilir ve istediği rengi seçmek için çalan oyuncuya izin verir. Bir sonraki oyuncu bu rengin bir kartını oynamak için gereklidir.

Bu kart herhangi bir zamanda çalınabilir. Kullanan oyuncu daha sonra çalınacak rengi seçecek ve bir sonraki oyuncu oynamadan önce dört kart almak zorunda kalacak.

Bir oyuncu tüm kartlarını atarak kazanırsa, ellerinde hala kart bulunan diğerleri puanlarını saymak zorundadır.

Son kazanan, belirli sayıda turdan sonra en az puan alan veya kaybeden tanımlı limite ulaştığında (genellikle 500 veya 1000 puan) olacaktır. Burada her mektubun puanlarını sunuyoruz:

 • Sıradan harfler, yani numaralandırılmış olanlar, uygun olduğu şekilde 1'den 9'a kadar geçerlidir.
 • Özel kartlar (ters, atlama ve +2), 20 puanlık bir değere sahiptir.
 • Özel kartlar (wild card ve +4) 50 puan.

Bu varyantta, 2 veya 4 kart çekmek zorunda olan bir oyuncu, çalmak yerine, +2 veya +4 oynar. Bir sonraki oyuncu +2 veya +4'lük bir oyuncu yoksa ve bir sonraki oyuncunun çalma yükümlülüğüne sahip olmadığı sürece, oynanan tüm kartların toplamını + oynamak zorundadır. +4'ten fazla +2 oynatamazsınız ve tam tersi.

Bir oyuncu çaldıktan sonra +2 oynarsa, bir sonraki oyuncu sadece iki kart çekmelidir.

Çok popüler olan bu varyantın pek çok ismi vardır: yanıt, birikim, daha fazla birikim, daha fazla tepki.

Bir oyuncu, örneğin 2, 3 ve sarı 4 için aynı renk ve birbirini takip eden değerin çeşitli kartlar, varsa bu varyantta, artan veya azalan sırada, aynı sırayla bunları çalabilir. Ancak bu hemen yanındaki oyuncu oynamıştır zaman kaybolur, çünkü yeterince hızlı olmalı ve ikincisi o kadar kısa sürede dizinin ilk harfi ayarlanmış olarak yapma hakkına sahiptir.

Bu varyantta, eğer bir oyuncu yığının en üstündekiyle aynı karta sahipse, sıra olmasa bile hemen oynayabilir. Müdahaleyi yapan kişi tekrar oynayabiliyor, o zaman oyun ondan sonraki oyuncu ile devam ediyor. Belli sayıda oyuncu, belki de hepsi sıradan geçecek.

Duruşma başarısız olursa, onu deneyen oyuncu yeterince hızlı değildi ya da bir hata yaptı, 3 ceza puanı alacaktı. Bu nedenle dikkatli olun!

Sadece sıradan kartlar yakalanabilir, özel kartlar engellenemez.

Bu varyantta, yukarıdaki kesişme kuralına göre, aynı sayı veya simgeye sahip herhangi bir kartı, rengi ne olursa olsun kesiştirebilirsiniz.

Bu varyantta, başka seçeneğimiz olmadığında sadece +4 oynayabileceğimizi öneriyoruz. Bir artı 4 oynanmasına izin verilir, ancak bu bir fener (diğer oyuncuların oynamak için başka bir şeyiniz olmadığına inanması anlamında blöf yapıyorsunuz, oysa gerçekte böyle değil).

+4 nedeniyle çalmak zorunda olan oyuncu, kart çalmak yerine +4 sahibinin blöf. Bu durumda, +4 sahibi +4 başka kart, bu 4 kart artı 2 kart Cezası çalan fenerci olacak oynamış olabilir. Öte yandan, suçlanan oyuncu blöf yapmıyorsa ve şu anda +4 oynamaktan başka seçeneği olmasaydı, suçlunun 2 kart daha çekmesi gerekecek.

Bu kural, birikim normuyla hiç uyumlu değildir. Bu durumda, +4'e cevap vermek yerine kartları dikkatlice çekmek ve blöf yapmakla suçlanmak ve böylece daha fazla kart çalmak stratejik olarak tedbirli olabilir.

Kartları çaldıktan sonra dönüş yapın

Bu varyant, çalınan kartları (+2 veya +4'ten sonra) aldıktan sonra sırasını harcama yükümlülüğü getirmektedir.

Bu varyasyonda, 0 ve 7 harfleri özel bir etki kazanır:

 • 0 oynatıldığında, her oyuncu, oyunun şu andaki anlamında bir sonraki eline geçer.
 • 7'ye giren oyuncu, bunu yapmak zorunda olmamasına rağmen, elini tercih ettiği oyuncunun eliyle değiştirebilir. Belirlenen oyuncu bunu reddedemez.

Bu varyantta sekiz ek mektup ekledik, sesli harfler. Her an çalınabilir ve her şey onlardan sonra çalınabilir.

Bir oyuncu koyarsa zil sesi Herkesin çaldığı kişi de dahil olmak üzere, mümkün olduğunca çabuk "b" harfine basması gerekir. En yavaş tepki vermesi üç ceza kartını çizmek zorunda kalacak.

Klavye komutlarının özeti

 • Oklar: Elinizdeki kartlara göz atın.
 • Enter: Bir kart oynayın veya oyunu başlatın.
 • Uzay: harfleri çalmak.
 • C: yığının üstündeki mektubu duyurun.
 • S: puanları açıkla.
 • T: kimin dönüşü olduğunu açıkla.
 • U: söyle ya da birinin söylemediğine dikkat et.
 • F: Bir blöf raporlayın (sadece bu ekstra kural aktifse).
 • B: zil sesine basın (Sadece bu ekstra kural etkinleştirilmişse).
 • Shift + C: kartları renkli gösterir.
 • Shift + H: harfleri sayıya göre gösterir.
 • Shift + D: Kartların siparişini devre dışı bırakır.
 • Menülere git ↑
 • İçeriğe git ↑

Telif Hakkı © 2010-2018, QuentinC Oyun Odası Takımı

Tüm aile için oyunlar ve eğlence

Bir kart oyunu resmi kuralları

UNO'nun varyasyonları burada bulunabilir.

UNO'nun amacı, ilk kart eldeki "ONE" kelimesini söyleyerek "çalıntı" olan tüm kartlardan kurtulmaktır. 500 puana ulaşan ilk oyuncu kazanır. Diğer oyuncuların ellerinde bulunan tüm kartlar için puan alınır (bkz. Puan).

Kartlar karıştırılır ve her oyuncu yedi kart alır. Kalan kartlar merkezde gizlenir ve desteyi oluşturur. İlk harf ortaya çıktı ve onun yanına yerleştirildi. Bu güverte atılan güvertedir. Bir oyuncu çizilir ve tur başlar.

İlk oyuncu atılan destedeki elinden bir kart yerleştirir. İşte geçerli: Bir harf sadece aynı renkteki veya aynı sayıdaki bir mektubun üzerine eklenebilir. Siyah kartlar belirli kurallara sahip özel eylem kartlarıdır (eylem kartlarına bakınız). Bir oyuncu uygun kartı koyamazsa, güverteden bir ceza kartı almak zorundadır. Bu kartı şu anda oynayabilir, eğer buna değer ise. Değilse, sıradaki oyuncunun sırasıdır. Sondan önceki harfi koyan, "BİR" ("Eins" anlamına gelir) demeli ve elinde sadece bir son mektubu olduğunu belirtmelidir. Eğer bir oyuncu onu unutursa ve diğeri zamanında çalarsa (bir sonraki oyuncu bir kart atmadan veya karttan düşmeden önce) iki penaltı kartı almak zorundadır. Turun galibi son kartını ödeyen kişidir. Puanlar eklenir ve yeni bir tur başlar.

Oyunda, aşağıda açıklanan farklı işlevlere sahip siyah aksiyon kartları var.

İKİ İKİ AL

Bu kart yerleştirildiğinde, sonraki oyuncu iki kart almalıdır ve bu turda herhangi bir kart bırakamaz. Bu kart sadece uygun renk veya başka "iki tane al" kartlı bir karta eklenebilir. Oyunun başında ortaya çıkarsa, aynı kurallar geçerlidir.

İADE MEKTUP

Bu harfle adres değiştirildi. Solda çaldıysanız, şimdi sağda ve terste oynuyorsunuz. Harf, sadece ilgili renkle veya başka bir iade mektubunda bir harf üzerine bindirilebilir. Bu kart oyunun başında alındığında, verici başlar ve oyuncu sağına devam eder.

ARA MÜLTECİ

Bu kartı verdikten sonra, bir sonraki oyuncu "atlandı" olacak. Harf, sadece ilgili renkteki bir mektup veya başka bir aralama mektubunda eklenebilir. Bu kart oyunun başlangıcında alındığında, oyuncu solucunun soluna "atlar" ve bu oyuncunun solundaki oyuncu oyuna devam eder.

RENK SEÇİMİ SEÇİMİ

Bu kart ile oyuncu hala oyunda hangi renkte olduğuna karar verir. Ayrıca mevcut renk seçilebilir. Oyuncu farklı bir kart koyabildiğinde bir renk seçim kartı da yerleştirilebilir. Oyunun başında bir renk seçim kartı çekilirse, vericinin solundaki oyuncu hangi rengin izleyeceğine karar verir.

DÖRT RENKLER ALMAK MEKTUP Bu mektup en iyisidir. Oyuncu oyunda hangi rengin hala olduğuna karar verir. Ek olarak, bir sonraki oyuncu dört kart almalıdır. Bu turda herhangi bir kart bırakamazsınız. Ne yazık ki, kart sadece oyuncu yaparsa, yığın rengine tekabül elinde hiçbir kart var ayarlanabilir. oyuncu sayısı veya eylemin harfi, bir kartı varsa ancak kart konabilir dört renk almaya.

Dört rengi almak için bir kart olan bir oyuncu blöf yapabilir ve bu kartı yasaklayabilir. Oyuncu belli kurallara uyuyorsa geçerlidir (ceza kartlarına bakınız). Bu kart oyunun başında alınırsa, destede iade edilir ve başka bir kart alınır.

Bir oyuncu kurallara uymazsa, bir veya daha fazla ceza kartı almalıdır. Kurallar şunlardır:

 • BİR: Bir oyuncu sondan bir önceki kartından sonra "ONE" demeyi unutursa ve bir sonraki oyuncu henüz kartını oynamadıysa, bir penaltı kartı alması gerekir.
 • Teklifler: Oyuncularına öneride bulunanlar iki ceza kartı almalıdır.
 • Bu yayını bildirme: Bir kart koyar, ayrıca bunun bir mektup alır gerektiği değil veya yanlış bir mektubu ve özgeçmiş rağmen.
 • +4, ancak oyuncu diğer eylem kartları haricinde mevcut rengi kullanamadığı zaman ayarlanabilir. +4 olan oyuncu kartın kötü oynandığına inanırsa, önceki oyuncuya meydan okuyabilir. Ardından, kartını doğru bir şekilde renklendiremediğini göstererek haklı göstermelidir. Bunu doğrulayabilirsiniz, zorlayıcı oyuncu şimdi dört yerine altı kart almalıdır. Ancak +4'ü yasa dışı yollardan almak için transfer edildi, o da dört harfi kendine alması gerekiyordu.

Tüm kartlarını ilk yerleştiren oyuncu, hala elinde olan oyuncularının kartları için aşağıdaki puanları alır:

Birçoğu tatil döneminin ortasında kendilerini bulmak için şanslı. Arkadaşlarla birlikte seyahat etme zamanı ve maksimum rahatlama.

Arkadaşlarla rahatlama anlarında, bir kaç kart oyunu her zaman iyidir ve aralarında Uno, şüphesiz ki (fazlalığı affet) Her yaş için en başarılı oyunlardan biri.

Eh, bugün, CLH içinde, bizi, ne yazık ki biz bu ünlü oyunun tüm kurallarını ve sırlarını öğretecek bir eğitim getirmek, tatil yapmak şanslıyız.

Detay, her zaman olduğu gibi, atlamadan sonra.

 1. Bir güverte (oyuncak satan herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz)

Eğer bu tesadüfler ile Bir'in bir güvertesi yoksa ve nasıl elde edebilecekleri yoksa, bu eğitimin sonunda bazı alternatifler vereceğiz. Eğer bir tane yoksa ne yapmalıyım?

Temelleri ile başlayalım:

Bunlardan biri, 70'lerde Amerika Birleşik Devletleri'nde bir berber dükkanı sahibi olan Merle Robbins tarafından geliştirilen bir kart oyunu. Yıllar sonra ve birkaç deste satıldı, haklar Uluslararası Oyunlar tarafından satın alındı ​​ve şu anda Mattel, oyunu üretmekten ve dağıtmaktan sorumlu.

Oyunda 2 tip kart içeren İspanyolca veya İngilizce kartlardan farklı özelliklere sahip bir güverte vardır: normal ve özel veya vahşi kartlar. Bunu daha sonra detaylandıracağız.

Yalnız oyuna izin veren bir oyun da dahil olmak üzere farklı oyun modları yaratılmış olsa da, klasik 2 veya daha fazla katılımcıya sahip olmalıdır.

One'ın amacı, tüm kartlardan kurtulmaktır. "Çalmak" başlangıçta (veya atmosfer varsa çığlık atıyor) kelime BİR Son kart elindeyken.

Uno'nun güvertesi veya güvertesi oyunun esas ve temel öğesidir. 108 harflerden oluşmaktadır. (112'yi getirebilecek bazı versiyonlar olsa da). Güvertede 2 tip kart bulunur: normal ve özel veya vahşi kartlar.

Bu tip kartlar 4 renge ayrılır: Mavi, Kırmızı, Yeşil ve Sarı ve her renk 0'dan 9'a kadar sayısal harfler getirir (her biri).

Özel kartlar veya vahşi kartlar

Bunlar, adından da anlaşılacağı gibi, oyunun normal akışının belirli eylemlerle değiştirilmesine izin veren özel karakteristikler sunan bir dizi karttır. Bu harfler birkaç bölüme ayrılmıştır:

Adından anlaşıldığı gibi, bu kartlardan birisini çalarken, oyunun normal hissi tersine çevrilir. Örneğin, orijinal olarak saat yönünde çaldıysanız, kartı oynattığınızda, saat yönüne göre oynarsınız, bu kartlardan biri tekrar atılıncaya ve normal anlamda geri dönene kadar. Normal kartlar gibi, her bir renk için versiyonlar gelir.

Bu kartlardan bir tanesini çalarken, bir sonraki oyuncu, sırasını kaybeder ve sonra gelenleri takip eder. Normal kartlar gibi, her bir renk için versiyonlar gelir.

Bu kartlardan birini çalarken, gelecek olan kişi güverteden veya desteden 2 kart çalmalı ve sırasını kaybetmelidir. Bu bir +2 olmadığı sürece (herhangi bir renkten) Bu oynayabilir ve böylece hesap takip eden oyuncuya biriktiriyor. Bu kartlardan birine sahip olmayan ilk oyuncu, birikmiş kartı desteden çıkarmalı ve sırasını kaybetmelidir. Normal kartlar gibi, her renk için gelirler.

Bu kartı oynayarak oyun rengini kimin başlattığını seçen biriyle değiştirebilirsiniz.

5.- + 4 veya 4 kart çizin ve rengi değiştirin

Bu oyunun en yüce kartı. Önceki kartların birkaç özelliğini birleştirir. Döküm yaparken, sonraki oyuncu 4 kart çekmelidir. Ek olarak, kime ateş ederse oradan çalınacak rengi seçebilirsiniz. Bu mektupta 2 özel kural var:

a) Onu atarsa, o anda çalınan aynı rengin bir kartının elinde olması durumunda oynatılamaz.

b) Kim takip ederse kendini kurtarmak için başka bir +4 atar. Çalmalı.

 1. Tüm oyuncular, oynanmakta olan aynı renkte, her turda bir kart atmalıdır.
 2. Bir oyuncunun aynı renkteki bir kartı yoksa, oynanan son kartla aynı numaraya sahip olan başka bir rengi atabilir. (Yığında sarı bir 4 varsa, kırmızı bir 4 atılabilir).
 3. Bir oyuncunun aynı renge sahip bir kart yoksa veya aynı numaraya sahip başka bir renk veya hizmet veren özel bir kart yoksa, sıçrama yapabildiği birini bulana kadar güverteden çekmelidir. Bir oyuncu çaldığında ve ona hizmet eden bir kart gelirse, kart atmaya devam ettiği sürece çalmamaya ve çalmaya devam etmemeye karar verebilir.
 4. Mektupları Sense Yatırım Yapıyor Aynı renkteki bir kart ya da aynı ya da başka bir renkten başka bir Yatırım Duyusu olduğu sürece oyunun herhangi bir zamanda atılabilirler.
 5. Mektupları Yasağı Durdur Aynı renkteki bir kart veya aynı ya da başka bir renkten bir başka Yasaklama Kaydırma olması koşuluyla oyunun herhangi bir zamanda atılabilirler.
 6. Mektupları +2 Aynı renkteki bir kart veya aynı veya başka bir renkten başka bir +2 olduğu sürece oyunun herhangi bir zamanda atılabilirler.
 7. Mektupları +2 olan birikimli, yani +2 aldığı oyuncu başka başlatabilir, aynı veya başka bir renk ve benzeri bu kartlardan birini tahakkuk eşit kartları çok sayıda çalmak için gereklidir yok kim dek.
 8. Mektupları Renk değişimi Çalınan renge bakılmaksızın ve yığında başka bir Renk Değişimi olsa bile, oyunun herhangi bir zamanında çalınabilirler.
 9. Mektupları +4 Kart sahibinin halihazırda çalınan rengin başka bir kartı olmadığı sürece her an çalınabilir. +2'den farklı olarak biriktirilemez.

Son olarak, oyuna gidelim:

Kartları dağıtacak olan her şey bölünmüş durumda. Bu, oyuncular arasındaki karşılıklı anlaşma veya her bir mektubu alarak ve kimin en yüksek değere sahip olduğunu görerek yapılabilir.

Bayi, her oyuncuya 7 kart verecek ve desteyi merkeze koyacaktır, üstteki kartın ters çevrilecek ve bu sayede oynanacak olan rengin paternini verecektir.

İlk oynayacağınız kişi sağın kime ait olacaktır. Herhangi bir özel kart çıkması durumunda, bu oyuncu, eğer bir Sense Yatırım Yapıyor, bunun üzerine aynı bayi oynamaya başlayacak. Ayrıca, görünen harf bir +4 Güvertede bir yere geri döndürülmeli ve başka bir şey oynamalı.

Giderecekler ve her oyuncu elindeki kartlardan, tercih ettiği sırayla, yukarıda belirtilen kurallara uymaktan kurtulacaktır.

Bir oyuncunun elinde 1 kart bulunduğu anda BİR Oyuncuların geri kalanını haberdar etmek. O kartı atmayı başarırsa, oyunun galibi ilan edilir.

Kaybedenler, oyunun bitiminde sahip oldukları kartların birikmiş puanlarını aşağıdaki değerlere göre saymalıdır:

 • Normal harfler: Harfin sayısına eşdeğer değer.
 • Kartlar +2: Her biri 20 puan.
 • Harfler Yatırım Sense: Her biri 20 puan.
 • Kartlar Kaydırmayı Engelle: Her biri 20 nokta.
 • Harfler Rengi Değiştir: 50 puan.
 • Harfler +4: 50 puan.

Her oyuncunun birikmiş skorları oyunun galibi için atanır. İlk 500 puana ulaşan oyun kazanır.

Herhangi bir oyun gibi, Uno'nun aşağıda detaylandırdığımız bazı cezaları vardır:

 1. Bir oyuncu söylemezse BİR elinde bir kart kaldığında ve başka bir oyuncu bunu fark ettiğinde, ücret alınabilir ve desteden 2 kart çekmelidir. Bu, oyuncunun sondan bir önceki kartının yığına değdiği andan itibaren düşünülür. Eğer bundan sonra bir kimse fark etmeden farketmeden önce Uno demeyi başarırsa veya herhangi bir kimse farketmeden geçerse, penaltı koşmaz.
 2. Birisi başka bir oyuncuya öneride bulunursa ya da işbirliği yapmaya çalışırken şaşırırsa, güverteden 2 kart çekmelidir.
 3. Birisi yanlış kart oynuyorsa (karşılık gelmediğinde veya başka bir renkte olduğunda veya karşılık gelmeyen bir sayı ile renk değiştirdiğinde) ve başka bir oyuncu tarafından şaşırttı / suçlanır, 2 kart çekmelidir. Eğer kimse dönüşü fark etmez ve geçmezse, ceza kaçmaz.
 4. Bir oyuncu atarsa +4 karşılık olmayan bir zamanda (çalınmakta olan rengin kartlarına sahipse) ve başka bir oyuncu tarafından şaşırır, meydan okunabilir ve +4'ü başlatan oyuncu diğer oyunculara kartlarını göstermelidir. Aslında yasadışı olarak oynanmışsa, 4 kart çekmelisiniz, aksi takdirde meydan okuyucu 2'yi çalmalıdır.

Ve şimdi her şeyimiz açık, kurallar, cezalar ve oyun modalitesine sahibiz, oynamaya hazırız ... ama önce, vaat edilen borç:

Birkaç alternatif var, bazı öneriler:

 1. İngilizce bir kartla oynamak ve özel kartlar için eşdeğerlik oluşturmak (Ör: 8 yön değiştirir, K +4 ve benzeri).
 2. Uno'nun dijital versiyonlarından bazılarını ya kendi başına bir oyun olarak edinebilirsiniz. Bu, basit bir Google aramasıyla veya Facebook ve MSN için tasarlanmış diğer insanlarla çevrimiçi oynamaya izin veren uygulamalarla bulunabilir.
 3. Uno'nun bir kopyasını edinin: Her yerde, ya Mattel'in orijinal versiyonunda bulunabilirler. (yaklaşık 3990 CLP için) veya orijinal olmayan sürümlerden herhangi biri (Bu, 1990 $ CLP'den bulunabilir). Bu en iyisidir, çünkü daha iyi bir deneyim sunar ve elimizde İnternet'in olmadığı yerde oynarız.

Ve bununla birlikte, How to Play One ile ilgili bu küçük rehberi bitiriyoruz, en önemli şey, burada ele aldığımız şeyin oyunun resmi kuralları olduğunu hatırlamak. Çoğu zaman, oyuncuların geri kalanıyla mutabık kalınması gereken varyasyonlar bulunabilir.

Her zamanki gibi, bu öğretici olmuştur:

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, sizi aşağıda etkinleştirilen alanda birkaç satır bırakmaya davet ediyoruz.

Bu eğitimin sizin için yararlı olduğunu umuyoruz.

Okumak için çok teşekkür ederim ve bir sonraki fırsata kadar olacak.

Ulaşmaya çalıştığınız web sitesi geçici olarak kullanılamıyor.

Bu sitenin sahibiyseniz, lütfen ek olarak giriş yapın

bilgi veya mümkün olan en kısa sürede bize ulaşın.

* 8 kart +2 (bir sonraki oyuncuyu çalmaya zorlar 2)

* Sıra 8 harfli sıçrama

* 8 harf ters

* 4 vahşi kart (renk değiştir)

* 4 vahşi kart + 4 (renk değişimi + bir sonraki oyuncuyu 4 çekmeye zorlar)

Oyun talimatları

Saç kartı 2 2 kart çekmek ve sırasını harcamak için bir sonraki oyuncuyu suçlayın. Bu oyuncunun bir de "2 nolu" kartı varsa, onu atabilir ve bir sonraki oyuncu 4'ü çekmelidir. İlk oyun kartıysa, oyunu başlatan oyuncu için aynı kurallar takip edilir.

Mektubu atlama

Turn-of-turn kartı Bir oyuncu bu kartı yuvarladığında, bir sonraki oyuncuya atlar. Bu, masadaki ilk kartsa, başlangıç ​​yapan oyuncu sıraya geçer.

U dönüşü mektubu

Yön kartının değiştirilmesi Bu kart oyunun yönünü değiştirir (soldan sağa ve tam tersi). Bu, masanın üzerindeki oklarla gösterilir. Oyunun başında, yön saat yönünün tersine gider. Bu ilk kartsa, başlayan oyuncu dönüşü kaybeder ve bir sonraki saat yönünde devam eder.

Joker karakter Bu kart sahibi olan oyuncu, önceki oyuncu onu çalmaya zorlamadığı sürece (örneğin, bir saç kartı 2 ile) istediği zaman atabilir. Bu kartı çekerek, oynamaya devam etmek istediğiniz renge karar verebilirsiniz.

* Eğer kural yerine getirilmişse, "yalan" diyen oyuncu otomatik olarak 6 kart çeker (4 kartın 4'ü artı bir hata yapmak için bir para cezası).

Oyundaki skor

Kartların değeri 0'dan 9'a Kendi değeriniz

vahşi + 2 20 puan

Yön değişikliği 20 puan

20 puan atla

Wildcard 50 puan

Joker +4 50 puan

2 oyuncu oyunları

* Bir oyuncu geriye dönüş kartı atarsa, diğer oyuncunun sırası da kendi başına dönüşü geçecektir.

kaynak: Yayının içeriği benim yazarlığım ve / veya farklı kaynakların bir derlemesi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 77 = 83

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map